Мабуть, найдешевші квитки на літак

Дорослі від 12
Молодь 12-24
Діти 2-12
Немовля до 2
тільки бізнес

Авіаквитки економ-класу

 Квитки в економ-клас складають левову частку всіх продажів авіаквитків. Це найпопулярніший клас. Однак варто пам'ятати, що до місця призначення ви доберетеся, але без особливого комфорту.

Авіаквитки економ-класу

Економ-клас розташовується в середній і хвостовій частині літака. Крісла сочленени по троє (іноді - по двоє), в ряду їх може бути 6 або 10. Сидіння стандартні, тому людям високого зросту або комплекції, що відрізняється від середньої, буде не дуже комфортно. Відстань між рядами різний у регіональних та міжнародних рейсів, але, як правило, не менше 74 см. Кожне крісло обладнане відкидним столиком. На міжнародних перельотах в спинці крісла, що стоїть може бути вмонтований екран, на якому транслюється інформація під час зльоту і посадки, а після можна подивитися фільм (навушники додаються).

 
Харчування

Залежно від тривалості перельоту, пасажир економ-класу може розраховувати, що його погодують. Зазвичай це відбувається, якщо переліт триває більше 1,5 годин. На ресторанне меню сподіватися не варто: швидше за все, буде не більше 2-3 варіантів страв. Набір залежить ще і від часу доби - на ранкових перельотах вас почастують сніданком, на денних - обідом, на пізніх - вечерею. Роздача починається з носа літака. Напої можна придбати у бортпровідників, у вартість квитка вони не включені.

Додаткові послуги

 На тривалих перельотах пасажири можуть отримати пледи, подушки, навушники, гігієнічні набори. Ті, хто летять з дітьми, можуть розраховувати на особливу увагу стюардеси. Авіаперевізники при реєстрації на рейс дозволяють пасажирам самостійно вибирати місця.

Іноді діє правило «хто встиг, той і сіл» - якщо ви хочете зайняти місце біля ілюмінатора, то приїжджайте в аеропорт заздалегідь і займайте місце в черзі на реєстрацію. Стійка реєстрації загальна, застрягти в цій черзі можна надовго. Пасажири економ-класу можуть провозити з собою ручну поклажу і багаж. Вагові обмеження залежать від правил авіакомпанії. Норми ваги ручної поклажі рідко перевищують 10 кг, а багажу - 23 кг. Якщо квиток недорогий, перевезення багажу може зовсім не входити з вартість квитка і його необхідно буде оплатити в аеропорту.

 
Ціни

 Квитки на популярні напрямки в салон економ-класу розкуповуються швидко. Те, що приємно відрізняє авіаквитки економ класу - ціни. Вони цілком «підйомні»: іноді можна підгадати знижку авіакомпанії і полетіти практично задарма. Вартість авіаквитків економ-класу різна: це залежить від авіакомпанії, дальності перельоту і інших чинників (наприклад, квиток може бути недорогим, але безповоротним або які не підлягатимуть обміну).

Тому якщо ви задумали придбати авіаквиток на літак економ-класу, уважно читайте тарифні правила. У деяких авіакомпаній економ-клас може поділятися на кілька категорій: «преміум», «комфорт», «бюджет» та інші. Вони відрізняються від звичайних лише рівнем обслуговування, ціною і тарифними правилами. В авіаквитку категорії авіаквитків економ-класу умовно позначаються як W (покращений), К, S (з фіксованими тарифами), В, Н, L, M, Q, Т, V, Y. У кожної авіакомпанії свої правила присвоєння літерних позначень, іноді вони можуть кардинально відрізнятися.