Мабуть, найдешевші квитки на літак

Дорослі від 12
Молодь 12-24
Діти 2-12
Немовля до 2
тільки бізнес

Як купити квиток на літак без закордонного паспорта

bronyuvannya-aviakvytka-bez-zahranpasportuoformlennya-aviakvytka-bez-zahranpasportu Бувають такі ситуації, коли потрібно терміново купити авіаквиток в іншу країну, а закордонний паспорт ще не готовий або у нього вийшов термін дії. Як же бути в такій ситуації і чи можна купити авіаквиток без закордонного паспорта?

У цій ситуації не варто хвилюватися, тому що більшості закордонним авіакомпаніям для оформлення авіаквитка на літак потрібні тільки прізвище та ім'я пасажира, зазначені латинськими буквами, контактні дані (такі, як телефон, адреса, адреса електронної пошти). Наприклад, до таких авіакомпаніям належать: Wizz Air, Lufthansa, Air Berlin.

Але все ж таки для деяких авіакомпаній, наприклад Montenegro Ailines, потрібна інформація про номер закордонного паспорта.

У разі якщо на руках старий закордонний паспорт, а новий ще не отримано, потрібно вказати номер старого закордонного паспорта при цьому, в примітці краще відзначити, що це дані старого документа. А коли буде отримано новий закордонний паспорт, безпосередньо зателефонувати в авіакомпанію і повідомити нові дані.

Якщо закордонний паспорт оформляється вперше і він ще не готовий, можна вказати перші цифри внутрішнього українського паспорта, при цьому, в примітці потрібно відзначити, що вказані дані українського документа. Потім, так само в авіакомпанії поміняти дані або ж, якщо, наприклад ви летите з Міжнародними Авіалініями України, то можна при реєстрації на рейс пред'явити два паспорти: внутрішній український і закордонний паспорт.

Як бути у випадку складного написання прізвища та імені?

oformlennya-aviakvytka-bronyuvannya  Якщо ви бронюєте авіаквиток на сайті, то можна прізвище та ім'я вказати на рідній мові, а система сама змінить на латиницю. Але все ж дані доведеться перевірити. Бувають деякі особливості в написанні цих даних.

Спірні і складні літери в закордонному паспорті в латинському варіанті будуть виглядати так:

Г / G,  Ж / ZH, З / Z, Й / I, У / U, Х / KH, Ц / TC, Ч / CH, Ш / SH, Щ / SHCH, И / Y, Е / E, Ю / IU, Я / IA.

Якщо все ж була допущена помилка в написанні - за правилами IATA допустимо зробити не більше 3-х помилок, якщо прізвище та ім'я не спотворюються. Хоча є один виняток - China Southern Airlines. Ця авіакомпанія не допускає розбіжності написання прізвища та імені в квитку і закордонному паспорті, тому вони мають повне право, з цієї причини, не пустити пасажира на борт літака.

Так як правила у перевізників різні, щоб уникнути непорозумінь, радимо при оформленні авіаквитків без закордонного паспорта уточнювати інформацію в службі підтримки.