Мабуть, найдешевші квитки на літак

Дорослі від 12
Молодь 12-24
Діти 2-12
Немовля до 2
тільки бізнес

Навіщо в літаках кисневі маски і чи безпечне повітря в них

kysnevi-masky-v-litakah

korystuvatysya-kysnevymy-maskam-litaku

Навіщо в літаках кисневі маски і чи безпечне повітря в них

Під час польоту бортпровідники проводять інструктаж безпеки. В одному з пунктів приділяється увага кисневим масок. Для того щоб почуватися в безпеці ніяких несподіванок для вас бути не повинно і навіть випали з верхньої панелі маски не повинні вас лякати. В цій статті ми розповімо навіщо потрібні кисневі маски в літаку, як ними користуватися і чи безпечна вдихувана суміш з кисневих масок.

Навіщо в літаках  

Однозначну відповідь на питання навіщо потрібні кисневі маски в літаку - для безпеки.

Сучасні літаки літають на висоті 9 -12 тис. км. Така висота найбільш зручна для польоту, тому що чим вище літак, тим менше опір повітря, отже, вище можлива швидкість. Щільність повітря на такій висоті настільки низька, що якби людина там без спеціальних костюмів поза літака, він би приблизно через 15 секунд втратив свідомість від кисневого голодування, а в наслідку - помер.

Тому літаки мають герметичний фюзеляж, в якому під час польоту підтримується набагато більш високий тиск, ніж за бортом.

Протягом польоту тиск в салоні різний. Коли літак знаходиться на землі, воно відповідає атмосферному тиску в аеропорту. При наборі висоти воно падає, в певний момент фіксується, а при зниженні знову зростає.

З різних причин, наприклад, несправність системи автоматичного регулювання тиску, втрата герметичності фюзеляжу і т.п., тиск може почати падати - тобто, висота в кабіні може почати підвищуватися, і дихати буде все важче і важче. Тут-то і допоможуть маски.

navishcho-v-litakakh-kysnevi-maskyЯк користуватися кисневими масками в літаку

У разі випадання зі спеціальних відсіків кисневих масок, слід НЕГАЙНО взяти і надіти її.

ВАЖЛИВО!

Першим надіти кисневу маску зобов'язаний дорослий, щоб бути здатним діяти далі: надіти маску на дитину і слідувати вказівкам екіпажу.


НЕ ПАНІКУВАТИ якщо побачите димок, відчуєте запах гару, різке зниження і закладеність вух.

Кисню вистачить на 12-15 хвилин, цього часу достатньо, що б пілоти знизили повітряне судно на безпечну висоту, приблизно 1 000 метрів. Тому, якщо випали кисневі маски і літак почав різко втрачати висоту - це не тому, що він падає, а тому, що екіпаж робить те, що повинен. Закладеність вух - це теж нормальний стан, стане комфортніше як тільки висота стабілізується.


yak-korystuvatysya-kysnevymy-maskamy-v-litaku На той випадок, коли якомусь пасажирові стало зле і йому потрібний кисень, на борту в затишних місцях є кілька балонів з киснем. Також для дітей або для пасажирів і бортпровідників, яким з яких-небудь причин потрібно переміщатися по салону, призначена «зайва» маска - тобто, якщо крісел в блоці три, то масок на деяких рядах - чотири. Саме тому пасажирів з дітьми садять на певні місця, а з двома дітьми не садять поруч: кому-то в цьому випадку не вистачить маски, так що самовільно пересідати все-таки не варто, краще заздалегідь вибрати зручні місця в салоне.

Чи безпечна суміш з кисневих масок, яку ми вдихаймо?

Киснева суміш відносно безпечна. Разом з киснем можливе попадання невеликих частинок хімічної пилу. Однак, в порівнянні з гіпоксією, це менша з бід.