Чи можна літати на ранніх термінах вагітності та як зробити політ комфортним
У більшості випадків авіаперельоти не роблять негативного впливу на вагітність, якщо немає хронічних захворювань і ускладнень. Несприятливим часом для подорожей прийнято вважати перший триместр, коли підвищена ймовірність викидня, і третій, коли збільшений ризик відшарування плаценти, передчасних пологів.
Останні дослідження довели, що при відсутності ускладнень можна літати на літаку на будь-якому терміні вагітності. Необхідно пам'ятати, що у кожної жінки вагітність протікає по-своєму, тому важливо перед польотом проконсультуватися з спостерігає лікарем.
Переліт на літаку на ранніх термінах вагітності вважається не найкращим часом. Через гормональних змін в організмі майбутніх мам в перший період вагітності відчувають загальне нездужання, їх дошкуляють головні болі і нудота.
Такі неприємні симптоми, при перельоті в ранній період вагітності (до 12 тижнів), можуть посилитися в наслідок перепаду тиску. Знижений тиск в салоні літака може стати причиною кисневого голодування як для внутрішніх органів мами, так і для малюка.
При нормальному розвитку вагітності ймовірність шкоди від перельоту дуже мала, але перш ніж сідати в літак на ранніх термінах вагітності, про можливі наслідки варто все ж подумати.
Як зробити політ при вагітності комфортним
Дотримання ряду правил допоможе зробити переліт на літаку майбутньої мами максимально комфортним:
- Для польоту одягніться в «дихаючий», що не утрудняє рухів, одяг.
- Одягнені компресійні панчохи забезпечать нормальний кровотік і допоможуть уникнути набряків.
- Одягніть взуття, яка легко може зніматися і одягатися не нахиляючись вниз.
- Вибирайте місце біля проходу або в першому ряду. Так ви будете менше обмежені в рухах, у вас буде можливість витягнути ноги і буде зручніше вставати, щоб розім'ятися. Також місце в передній частині салону додасть комфортності при перельоті - там менше відчувається турбулентність і краще циркулює повітря.
- Намагайтеся протягом кожної години вставати і ходити по проходу протягом 10 хвилин і по 5 хвилин здійснювати прості рухи ногами (наприклад, натягувати носок на себе і від себе, робити кругові рухи стопами і т.д.). Це потрібно для зниження ризику тромбозів і варикозного розширення вен, до яких схильні вагітні жінки.
На ранніх термінах вагітності пристібаєтесь так само, як і всі пасажири. На більш пізніх - ремінь повинен знаходитися нижче живота, як би підтримуючи його. Відстань між ременем і животом має бути не менше двох пальців.
- Пийте більше рідини.
- По можливості придбайте квитки бізнес-класу - в ньому ширше сидіння і проходи.
- Візьміть з собою в дорогу маленькі подушки під шию і поперек.
- Користуйтеся спеціальними прийомами для зменшення ефекту закладання вух і заколисування.
Вагітність і перельоти на літаку не взаємовиключні поняття. При дотриманні певних правил і запобіжних заходів, а також після консультації з вашим лікарем, ви можете спокійно подорожувати.